KredilerRehber

Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileri – Düşük Faiz 2021

Engelli kredisi veren bankalar hangileridir şeklinde bir arayış baş gösteriyor. Engelli kredi kampanyaları hakkında bilgiler vermeden önce bir iki ön bilgi vermek istiyorum. Eğer maaşlı bir engelli iseniz ilk olarak maaşınızın yattığı bankayı tercih edin. Eğer böyle bir durumunuz yoksa ilk tercih etmenizi önereceğiniz bankalar devlet bankaları olacaktır.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Yazımızın ilk bölümünde de belirttiğimiz gibi size önereceğimiz birinci seçenek 2021 engelli maaşına kredi veren kendi bankanızdır. Başka bir bankaya gittiğiniz zaman sizden gelir belgesi ve farklı isteklerde bulunabilirler. Fakat kendi maaşınızın yattığı banka sizden bu tür belgeler istemez zaten maaş ve gelir durumunuz kendilerinde mevcuttur. Engelli kredisi dışındaki normal kredi başvurularında da aynı durumu tavsiye ediyoruz.

Bir diğer tercih edebileceğiniz seçenek ise yazımızın alt kısmında daha da detaylı anlatacağımız Ziraat Bankası engelli kredisi seçeneğidir. Buna ek olarak aşağıdaki bankalar da engelli kredisi vermektedir(Tümünü yazmadık çünkü farklı tarihlerde farklı bankalarda engellilere kredi kampanyaları düzenlemektedir. Size tavsiyemiz kredi başvurusu yapacağınız zaman tek tek bankaların web sitelerine girerek aktif kampanyaları takip etmeniz yada bankalara telefon ederek yada şubelerine giderek hali hazırda bir engelli kredi kampanyaları olup olmadığını öğrenmenizdir.);

  • Yapı Kredi engelli kredisi
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Denizbank

Yukarıdakilere ek olarak Garanti Bankası, Halk Bankası ve diğer büyük bankaları da sayabiliriz.

Engelli Kredisi Başvuru Şartları

Bankalar engelli kredisi vermeden önce diğer normal kredi başvurularında olduğu gibi sizin kredi notunuza bakarlar. Kredi notu düşük olan engelli vatandaşlarımız da maalesef yapacakları engelli kredisi başvurularında ret yiyebilirler. Engelli kredisi başvuru şartları dediğimiz zaman ilk sırada bunu sayabiliriz. Bankaların aradıkları ikinci şart ise kredi başvurusu yapan kişinin gelir belgesidir. Bunun yanında maaşlı bir çalışan ise en az 6 aylık sigortalı olma şartı aranmaktadır. Buna ek olarak engel durumunun fiziki olması gerekmektedir. Zihinsel engelliler ve ölüm süreci belgelenmiş ve raporlanmış olan engelli vatandaşlarımızın kredi almaları neredeyse imkansız gibi bir şeydir.

Tüm diğer kredi başvurularında olduğu gibi bankaların önceliği verdikleri kredinin ödemelerinin düzenli olarak kendilerine yapılması ve kredi borcunun bir şekilde kapanacak olmasıdır. Bu sebeple engellilere özel kredi kampanyaları olmasına rağmen bunlar çoğunlukla düşük faiz veya ödemelerde kolaylık şeklinde olmaktadır. Ayrıca aşağıda engelli bir arkadaşımızın hazırladığı kısa bir videoyu izlemenizi öneriyorum.

Engelli Kredisine Nasıl Başvurulur?

İlk olarak maaş hesabınızın olduğu bankaya başvuru yaptığınızı düşünerek önerimiz şudur. Maaş hesabınızın olduğu bankanın şubesine giderecek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Engelli kredi başvurusu için başka bankayı tercih ediyorsanız ilk olarak internet sitesinden yada telefon bankacılığı numarasında istenen evrakları öğrenmenizi öneriyoruz. Belki sizin temin edemeyeceğiniz özel bir evrak isteyebilirler ve boşuna şubeye gidip uğraşmak zorunda kalırsınız. Başvuru için sizden engel durumunuzu gösteren bir belge istenecektir. Bunun yanında gelir durumunuzu gösteren bir belge ve maaşlı bir işte çalışıyorsanız en az 6 aydır. O işte sigortalı olarak çalıştığınızı gösteren bir belge istenir.

Biz bu yazıyı kaleme aldığımız dönemde bankalar özürlü maaşına kredi yani engelli kredisi için bu ve buna benzer evraklar istemekteydi. Fakat sizler başvuru yaptığınız dönemde daha farklı evrak istekleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple başvuru öncesi muhakkak bankadan gerekli evrakları öğrenmenizi öneriyoruz.

Ziraat Bankası Engelsiz Destek Paketi

Yazımızın ilk kısımlarında bahsettiğimiz gibi veren bankalar dediğimizde aslında ilk bakmamız gereken Ziraat Bankası olacaktır. Çünkü hali hazırda aktif olan “Engelsiz Destek Paketi” adlı bir kampanyası bulunmaktadır. Bu krediden faydalanmanız için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bankada bir hesabınız olmalı ve internet şubesini kullanıyor olmalısınız. Bunun yanında en az 2 tane faturanız için otomatik ödeme talimatı vermiş olmanız gerekmektedir.

Engelsiz destek paketi kapsamında bankadan yapacağınız işlemlerde özel indirimlere sahip olursunuz. Size, evli iseniz eşinize ve çocuklarınız varsa onlar için özel bireysel emeklilik paketi teklifleri alırsınız. Ziraat Bankası’nın özel sigorta paketlerinden faydalanabilirsiniz. Ve tabi ki en önemlisi en fazla 60 ay taksitli olmak üzere düşük faizli engelli kredilerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere aktif olarak faiz oranları hakkında bilgi veremiyoruz çünkü devamlı bu oranlar değişiyor.

Bugünkü yazımızda engelli kredisi veren bankalar ve başvuru şartları hakkında genel bilgiler verdik. Bunların dışında yeni kampanya veya bilgiler oldukça yazımıza ekleyeceğiz. Sizde konu ile ilgili bilgi sahibiyseniz alt kısımdan lütfen görüşlerinizi bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.