İş İmkanlarıRehber

Kredi Kartını Nakit Paraya Çevirme – Kredi Kartı Bozdurma *2021

Kredi kartını nakit paraya çevirme konusunda bir arayış içerisinde iseniz öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Aynı durumu daha önce yaşadığım için ne kadar zor bir durumda olduğunuzu biliyorum ve elimden geldiğince sizi en az zararla kurtaracak yöntemleri liste halinde sizlere sunacağım. Kredi kartını nakite çevirme işleminde acil para ihtiyacınız olduğu için ilk önünüze çıkan şansı değerlendirmek istiyorsunuz fakat öyle davranmayın ve mantıklı hareket edin. Yazımızın tümünü okuduğunuz zaman zaten büyük oranda hangi yolun sizin için en mantıklısı olacağını anlayacaksınız.

Kredi Kartı Nakit Paraya Nasıl Çevrilir?

Kredi kartını nakit paraya çevirme için öncelikle şunu belirtelim, direk kredi kartından alışveriş yapar gibi para çektirip sonra bir miktar komisyon kestirip kalan tutarı aldığınız zaman bu tefeciliğe giriyor ve yasal değil. Yasal olmayan yolların hiç birine asla bulaşmamanızı öneriyorum. Bu tür tekliflerde bulunanlara hiç karışmayın ve işlem yapmayın. Çünkü yasal olarak yapabileceğiniz pek çok yol var ve bu şekilde yapılan kredi kartı çevirme cezası olan bir durumdur.

Sizlere ilk önereceğim yol kredi kartınız ile taksitle gram altın almanız ve ardından bu gram altını bozdurmanızdır. Bu işlemi online yapmak isterseniz graltinal veya gram altın al şeklinde bir arama yaparak internetten altın satan yerleri bulabilirsiniz. Alışveriş siteleri dahil pek çok site gram altın satışı yapmakta ve kargo ile çok kısa süre de adresinize gelmektedir. Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız direk kuyumcuların bulunduğu yerlere gidip elden de alabilirsiniz. Benim bu yazıyı yazdığım tarih olan 7 Mart 2018 itibariyle gram altın alış fiyatı 161,9 satış fiyatı ise 162,1 TL civarı. Yani siz gram altını 162,1 TL’den alıyorsunuz ve 161,9 TL’den satıyorsunuz. Düşük bir zararla kredi kartı çevirme işi yapabiliyorsunuz.

Kredi Kartına Nakit Veren Yerler

Kredi kartını nakite çeviren yerler bizim önceliğimiz değil hatta hiç tercih etmiyoruz. Fakat bazı iş yerleri size örneğin cep telefonu satıyorlar. Faturanızı veriyorlar ve daha sonra bu telefonu sizden satın alıyorlar. İşlem kredi kartı ile yapılıyor. Atıyorum siz cep telefonunu 1500 TL’ye satın alıyorsunuz. Daha sonra 1400 TL’ye aldığınız yere geri satıyorsunuz. Bir nevi sıfır telefon alıp ikinci el olarak geri satıyorsunuz.

Bu işlemi özellikle cep telefonu satan yerler yapıyor. Bu işleme kredi kartı kırdırma adı da veriliyor. Bunun yanında bazı firmalar sizden kutusu açılmamış ve kendilerinin de sattığı malları düşük fiyattan alabiliyor. Bu da şu şekilde yapılıyor. Siz örneğin bir alışveriş sitesinden kaliteli bir su ısıtıcısı alıyorsunuz. Bundan 10 tane alıyorsunuz ve 2000 TL ödeme yapıyorsunuz. Bu mallar size kargo ile geliyor. Ve daha sonra önceden anlaştığınız ve aynı malı satan yere bunu götürüp veriyorsunuz. Tane başı 20 TL daha düşüğe verseniz bu su ısıtıcılarını 200 TL zararınız oluyor ve 2000 TL’nizi 1800 TL nakite çevirmiş oluyorsunuz. Bu tür yollar sizi aşırı zarara uğratacağı için önermiyorum.

Kredi Kartını Kıran Kuyumcular

Kredi kartı nerede paraya çevrilir konusunu kapatıp biraz daha makul yollara girebiliriz. Nakit ihtiyaçlarınızı 4-5 tane güvendiğiniz arkadaşınız aracılığı ile de karşılayabilirsiniz. Durumu çok samimi olduğunu arkadaşlarınıza anlatın ve yapacakları tüm nakit alışverişlerini sizin kredi kartınızla yapmalarını söyleyin. Siz nakiti alın onlarda harcama sonucu yapılan alışveriş malzemelerini alsınlar. Bu sizin için en az zararla durumu çevirebileceğiniz yollardan biridir. Örneğin 5 arkadaşınız 200 TL’lik market alışverişini sizin kredi kartınızdan yaparsa bu sayede 1000 TL hiç komisyonsuz nakit elinize geçmiş olur. Bu sadece onların market alışverişleridir. Bunun dışında yapacakları diğer alışverişler ve fatura ödemelerini de hesaba katacak olursanız bir kaç gün içerisinde yüklü miktarda kredi kartı nakite çevirme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Hemde hiç bir yere komisyon ödemeden zararsız şekilde. Bu arada eskiden kredi kartını nakite çevirme Paypal ile de oluyordu fakat artık Paypal ülkemizde hizmet vermediği için olmuyor bu sebeple detaylarını hiç anlatmıyorum.

Kredi kartını nakite çevirme online işlemini biraz daha detaylandırmak istiyorum. Çünkü arkadaşlarınızla söylediğim şekilde bir anlaşma yapamazsanız en makulu online alışveriş ile olanıdır. Bunu da dediğimiz gibi gram altın ile yapmanız en az zararlı yoldur. Hatta şöyle bir durumda olabiliyor. Siz diyelim bugün internetten 10 gram altın aldınız. Altının gram fiyatı 161 TL’ydi. Kargo ile bu altın size 2 günde geldi diyelim. O arada altın fiyatı yükseldi ve 164 TL oldu. Bu durumda karlı bile olabilir bu işlem sizin için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.