Krediler

Tc No İle Kredi Notu Sorgulama

Bugün hangi bankaya giderseniz gidin, kredi yada kredi kartı başvurularında baktıkları ilk şey kredi notudur ve bizde bugün sizlerle Tc no ile kredi notu sorgulama nasıl yapılır ona bakacağız. Eğer kredi kartı başvurularınız yada kredi alma isteğiniz olumlu sonuçlansın istiyorsanız aslında başvuru yapmadan önce sizin bir sorgu yapmanız faydalı olur. Eğer kredi puanınız düşükse ve başvuru yaparsanız ret yeme durumunuzda puanınız daha da düşecektir. Bu sebeple eğer bir kredi başvurusu yapma arefesinde iseniz ilk önce kredi skorunuzu öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

TC İle Kredi Notu Sorgulama

Size ilk ve en kolay tavsiyemiz sms ile kredi notu sorgulaması yapmanız olacaktır. Cep telefonunuzdan 1122’ye göndereceğiniz bir kısa mesajla kredi skorunuzu sorgulayabilirsiniz. Bu işlem için ilk olarak tc kimlik numaranızı ardından bir boşluk ve doğum yılınızı yazarak 1122’ye sms atabilirsiniz. Bu mesajın ardından bir kaç dakika geçer ve kredi notu bilginiz cep telefonunuza gelir. GSM operatörleri bu hizmet için sizden 9 TL keserler. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız bu rakam faturanıza yansır, faturasız hat kullanıyorsanız mevcut TL’nizden düşer. Eğer Yeterli TL bakiye yoksa işlem gerçekleşmez. Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum bedava kredi notu sorgulama diye bir olay yok, bilginiz olsun.

Bir diğer tc no ile kredi notu öğrenme yolu ise direk Findeks sitesini kullanmaktır. Bankalarda kayıtlı olan telefon numaranız ve TC kimlik numaranız ile Findeks.com sitesine girip kayıt olunuz. Kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem için Findeks sitesi sizden 4-5 TL arası bir para talep etmektedir. Eğer kredi kartınız varsa ödemeyi bu şekilde yapabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Değişebilir mi?

Findeks Kredi Notu Sorgulama TC İle

Yazımızın ilk kısmında Findeks kredi notu sorgulama tc ile nasıl yapılıyor bunu anlattık. Şimdi isterseniz diğer yöntemlere bakalım. Herhangi bir banka şubesine giderek, müşterisi olduğunuz bankanın internet veya cep şubesine girerek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Özellikle geçtiğimiz gün Akbank cep şubesine girerek kredi notu bilgisi de içeren risk analiz raporu aldım. Ve yeni bir kampanya sebebiyle bu hizmeti bana ücretsiz verdiler. (Bu hizmet 13-12-2017 08:39 tarihinde alınmıştır. Sizin bu yazıyı okuduğunuz tarihte hala geçerli olur mu olmaz mı bilemiyorum. Bu sebeple banka ile görüşüp bu işlemi o şekilde yapmanızı tavsiye ediyorum.).

Ziraat Bankası TC ile kredi sorgulama veya TC ile kredi sorgulama Garanti Bankası işlemleri de yine cep şubelerinden, internet şubelerinden, mobil uygulamalarından veya bazı bankalarda olduğu gibi telefon hizmetleri ile olabilmektedir. Saydıklarımızın tümü resmi olarak bankalar ve yetkili firmalar aracılığı ile yapabileceğiniz kredi puanı sorgulama yollarıydı. Bunların dışında size kredi notunuzu söyleyeceğini iddia eden siteler ve uygulamalar da mevcut. Fakat şu ana kadar bunlardan gerçek bir sonuç alabileni görmedim. Sizleri de uyarma gereği duyuyorum. Bu tür sitelerden veya uygulamalardan uzak durun. Ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan ve sorgu sonucu bu rakamlar olan kanallar aracılığı ile gerekli sorgulama ve analizlerinizi yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.